15 червня 2012 р. в Університеті іноземних мов м. Далянь відбулась презентація книги Людмили Скирди “Мелодії чотирьох сезонів”.
[accordion] [accordion-item title=”1) Виступ Л.М. Скирди >>>”]
Виступ Л.М. Скирди в Університеті іноземних мов м. Далянь
15 червня 2012 р.
Вельмишановний ректоре, Сунь Юйхуа!
Дорогі друзі!
Я хочу від усієї душі подякувати ректору Сунь Юйхуа за ласкаве запрошення і всім вам за те, що ви прийшли на цю зустріч.
У мене таке відчуття, що я переступила поріг свого рідного Університету ім.Тараса Григоровича Шевченка, який закінчили і я, і мій чоловік, і мої діти – адже вся наша родина гуманітарії, історики, юристи, філософи, політологи, міжнародники, філологи. Отже, те, чому ви присвятили свої долі, близько зрозуміло і мені, і моєму чоловікові, це і наш життєвий шлях. І нестрашно, що між Києвом і Далянем тисячі і тисячі кілометрів. Гуманітарії наших країн роблять спільну справу – примножують духовність, культуру, красу, взаєморозуміння між народами на цій землі.
З величезним задоволенням я відвідую університети Китаю і тому, що я також університетський викладач, і тому, що ніде і ніколи, в жодній країні світу не відбувались такі грандіозні реформи в галузі освіти, як в Китаї.
Ваш університет нагадує маленьке місто сонця, де є все для гармонійного та щасливого життя – новітні лабораторії, бібліотечний фонд з понад 0,5 мільйона книг, комп’ютерна мережа, високого рівня професура і прекрасна творча атмосфера, атмосфера радості.
Я добре пам’ятаю ті часи, коли тисячі китайських студентів навчались в Україні, отримували чудову освіту, ставали прекрасними спеціалістами, академіками та навіть міністрами.
А зараз я мрію про те, щоб побільше українських студентів приїхало на навчання до Китаю. Побачили красу та велич вашої країни, яка впевнено крокує назустріч ХХІ ст. Я вірю, що ХХІ ст. стане століттям Китаю!
У мене немає жодного сумніву, що мине кілька років і Китай стане незаперечним світовим лідером в усіх без винятку сферах сучасної цивілізації.
І ваш університет відіграватиме колосальну роль у цих процесах, адже саме ваші випускники будуть забезпечувати і міжнародні проекти, і міжнародні контакти могутньої країни.
Великий китайський філософ і вчитель Конфуцій, якому я присвятила цілий цикл віршів у моїй книзі, надавав колосального значення проблемі виховання молоді, напряму пов’язуючи її з майбутнім країни. Та увага, те значення, яке керівництво вашої держави приділяє освіті і науці, свідчить про те, що майбутнє Китаю буде світлим і прекрасним, як ваші обличчя сьогодні.
Та я хочу скористатися цією чудовою нагодою, і привернути вашу увагу до України, надзвичайно цікавої, перспективної і красивої країни з величезною культурою. В певному сенсі це унікальна країна. За всю свою багатовікову історію Україна ніколи не розпочинала жодної війни. Наша миролюбність існує не на словах, а це наша славна реальність.
Прошу вас, вивчайте глибше нашу історію, культуру, приїздіть до нас, дружіть з нами і ви переконаєтесь, що таку щиру гостинність і таку теплоту не так часто можна зустріти на цій землі.
Від усієї душі бажаю Вам гармонії, щастя і процвітання!
[/accordion-item] [accordion-item title=”2) Довідка про Даляньський університет іноземних мов >>>”]
Даляньський університет іноземних мов
Довідка
Даляньський університет іноземних мов (ДУІМ) був заснований у 1969 р. за сприяння Прем’єр-міністра країни Чжоу Еньлая як Даляньська школа японської мови, створена з метою підготовки дипломатів і перекладачів.
У середині 1980-х рр., ДУІМ пройшов акредитацію Міністерства освіти КНР і увійшов до 8 найбільших університетів іноземних мов країни. Університет, який знаходиться у підпорядкуванні Комісії з освіти провінції Ляонін, є єдиним повністю оснащеним спеціалізованим вищим навчальним закладом цього профілю на Північному сході Китаю.
Фонд університетської бібліотеки становить 455 000 книг, 70 000 електронних книг і понад 1600 видів періодичних видань китайською та іноземними мовами. ДУІМ має внутрішню комп’ютерну мережу, обладнання для прийому телепередач інших країн світу і спеціальними лінгафонними кабінетами, а також видає три наукових журнали.
За 40 років функціонування Університет розвинувся у багатопрофільний вищий навчальний заклад іноземних мов, який також пропонує студентам програми за наступними напрямами: образотворчі мистецтва, економіка, менеджмент, право та інженерні спеціальності.
В ДУІМ навчаються понад 20 тис. студентів денної форми навчання. Серед них майже 10 тис. студентів бакалаврату, понад 700 – магістрів, близько 10 тис. – навчаються за програмами продовження вищої освіти та на різних курсах, а так же більше 900 іноземних студентів.
В ДУІМ працюють близько 900 викладачів, 300 з яких є доцентами або докторами наук. Щорічно в університеті викладають іноземні мови понад 80 іноземних викладачів з таких країн, як Росія, Японія, Великобританія, Німеччина, Австрія, США, Канада, Австралія та Південна Корея.
Керівництво ДУІМ приділяє серйозну увагу співпраці з іноземними навчальними закладами в галузі обміну студентами і викладачами, а так само в інших напрямках. Університет успішно співпрацює з понад 140 навчальними закладами з 20 країн світу. Щорічно за програмами університетських обмінів більше 300 випускників ВНЗ мають можливість продовжити навчання за кордоном.
Спеціально для навчання іноземних студентів в університеті створено Інститут іноземної мови, на базі якого іноземні студенти вивчають китайську мову, проходять навчання за деякими програмами бакалаврату, а також, кілька разів на рік можуть взяти участь в іспиті на знання китайської мови (HSK).
За 20 років від дня свого заснування ІКЯ підготував понад 10 тис. іноземних студентів з 30 країн світу по довгострокових програмах і понад 4000 іноземних студентів за короткостроковими програмами навчання.
Протягом цього семестру три українські студенти проходять стажування в ДУІМ, водночас, контакти з українськими університетами не налагоджені.
28 березня 2012 р. в рамках роботи українсько-китайської Підкомісії з питань співробітництва в галузі освіти Комісії зі співробітництва між Урядом України та Урядом КНР на базі Цюнчжоуського університету (м.Санья) відбувся Форум ректорів вищих навчальних закладів України та Китаю, у якому взяла участь Ректор ДУІЯ професор Сунь Юйхуа.
[/accordion-item] [accordion-item title=”3) Фотогалерея >>>”]
Фото з презентації книги “Мелодії чотирьох сезонів” в Університеті іноземних мов м.Далянь, 15 червня 2012 р.
[/accordion-item] [/accordion]