значок попередження
ВАШ БРАУЗЕР ЗАСТАРІЛИЙ!

Даний сайт використовує новітні технології Інтернету, тому він потребує сучаний, швидкий браузер!
Будь ласка, спробуйте, Firefox або Chrome!

15 червня 2012 р. в Університеті іноземних мов м. Далянь відбулась презентація книги Людмили Скирди “Мелодії чотирьох сезонів”.

[accordion] [accordion-item title=”1) Виступ Л.М. Скирди >>>”]

Виступ Л.М. Скирди в Університеті іноземних мов м. Далянь

15 червня 2012 р.

Вельмишановний ректоре, Сунь Юйхуа!

Дорогі друзі!

Я хочу від усієї душі подякувати ректору Сунь Юйхуа за ласкаве запрошення і всім вам за те, що ви прийшли на цю зустріч.

У мене таке відчуття, що я переступила поріг свого рідного Університету ім.Тараса Григоровича Шевченка, який закінчили і я, і мій чоловік, і мої діти – адже вся наша родина гуманітарії, історики, юристи, філософи, політологи, міжнародники, філологи. Отже, те, чому ви присвятили свої долі, близько зрозуміло і мені, і моєму чоловікові, це і наш життєвий шлях. І нестрашно, що між Києвом і Далянем тисячі і тисячі кілометрів. Гуманітарії наших країн роблять спільну справу – примножують духовність, культуру, красу, взаєморозуміння між народами на цій землі.

З величезним задоволенням я відвідую університети Китаю і тому, що я також університетський викладач, і тому, що ніде і ніколи, в жодній країні світу не відбувались такі грандіозні реформи в галузі освіти, як в Китаї.

Ваш університет нагадує маленьке місто сонця, де є все для гармонійного та щасливого життя – новітні лабораторії, бібліотечний фонд з понад 0,5 мільйона книг, комп’ютерна мережа, високого рівня професура і прекрасна творча атмосфера, атмосфера радості.

Я добре пам’ятаю ті часи, коли тисячі китайських студентів навчались в Україні, отримували чудову освіту, ставали прекрасними спеціалістами, академіками та навіть міністрами.

А зараз я мрію про те, щоб побільше українських студентів приїхало на навчання до Китаю. Побачили красу та велич вашої країни, яка впевнено крокує назустріч ХХІ ст. Я вірю, що ХХІ ст. стане століттям Китаю!

У мене немає жодного сумніву, що мине кілька років і Китай стане незаперечним світовим лідером в усіх без винятку сферах сучасної цивілізації.

І ваш університет відіграватиме колосальну роль у цих процесах, адже саме ваші випускники будуть забезпечувати і міжнародні проекти, і міжнародні контакти могутньої країни.

Великий китайський філософ і вчитель Конфуцій, якому я присвятила цілий цикл віршів у моїй книзі, надавав колосального значення проблемі виховання молоді, напряму пов’язуючи її з майбутнім країни. Та увага, те значення, яке керівництво вашої держави приділяє освіті і науці, свідчить про те, що майбутнє Китаю буде світлим і прекрасним, як ваші обличчя сьогодні.

Та я хочу скористатися цією чудовою нагодою, і привернути вашу увагу до України, надзвичайно цікавої, перспективної і красивої країни з величезною культурою. В певному сенсі це унікальна країна. За всю свою багатовікову історію Україна ніколи не розпочинала жодної війни. Наша миролюбність існує не на словах, а це наша славна реальність.

Прошу вас, вивчайте глибше нашу історію, культуру, приїздіть до нас, дружіть з нами і ви переконаєтесь, що таку щиру гостинність і таку теплоту не так часто можна зустріти на цій землі.

Від усієї душі бажаю Вам гармонії, щастя і процвітання!

 

[/accordion-item] [accordion-item title=”2) Довідка про Даляньський університет іноземних мов >>>”]

Даляньський університет іноземних мов

Довідка

Даляньський університет іноземних мов (ДУІМ) був заснований у 1969 р. за сприяння Прем’єр-міністра країни Чжоу Еньлая як Даляньська школа японської мови, створена з метою підготовки дипломатів і перекладачів.

У середині 1980-х рр., ДУІМ пройшов акредитацію Міністерства освіти КНР і увійшов до 8 найбільших університетів іноземних мов країни. Університет, який знаходиться у підпорядкуванні Комісії з освіти провінції Ляонін, є єдиним повністю оснащеним спеціалізованим вищим навчальним закладом цього профілю на Північному сході Китаю.

Фонд університетської бібліотеки становить 455 000 книг, 70 000 електронних книг і понад 1600 видів періодичних видань китайською та іноземними мовами. ДУІМ має внутрішню комп’ютерну мережу, обладнання для прийому телепередач інших країн світу і спеціальними лінгафонними кабінетами, а також видає три наукових журнали.

За 40 років функціонування Університет розвинувся у багатопрофільний вищий навчальний заклад іноземних мов, який також пропонує студентам програми за наступними напрямами: образотворчі мистецтва, економіка, менеджмент, право та інженерні спеціальності.

В ДУІМ навчаються понад 20 тис. студентів денної форми навчання. Серед них майже 10 тис. студентів бакалаврату, понад 700 – магістрів, близько 10 тис. – навчаються за програмами продовження вищої освіти та на різних курсах, а так же більше 900 іноземних студентів.

В ДУІМ працюють близько 900 викладачів, 300 з яких є доцентами або докторами наук. Щорічно в університеті викладають іноземні мови понад 80 іноземних викладачів з таких країн, як Росія, Японія, Великобританія, Німеччина, Австрія, США, Канада, Австралія та Південна Корея.

Керівництво ДУІМ приділяє серйозну увагу співпраці з іноземними навчальними закладами в галузі обміну студентами і викладачами, а так само в інших напрямках. Університет успішно співпрацює з понад 140 навчальними закладами з 20 країн світу. Щорічно за програмами університетських обмінів більше 300 випускників ВНЗ мають можливість продовжити навчання за кордоном.

Спеціально для навчання іноземних студентів в університеті створено Інститут іноземної мови, на базі якого іноземні студенти вивчають китайську мову, проходять навчання за деякими програмами бакалаврату, а також, кілька разів на рік можуть взяти участь в іспиті на знання китайської мови (HSK).

За 20 років від дня свого заснування ІКЯ підготував понад 10 тис. іноземних студентів з 30 країн світу по довгострокових програмах і понад 4000 іноземних студентів за короткостроковими програмами навчання.

Протягом цього семестру три українські студенти проходять стажування в ДУІМ, водночас, контакти з українськими університетами не налагоджені.

28 березня 2012 р. в рамках роботи українсько-китайської Підкомісії з питань співробітництва в галузі освіти Комісії зі співробітництва між Урядом України та Урядом КНР на базі Цюнчжоуського університету (м.Санья) відбувся Форум ректорів вищих навчальних закладів України та Китаю, у якому взяла участь Ректор ДУІЯ професор Сунь Юйхуа.

[/accordion-item] [accordion-item title=”3) Фотогалерея >>>”]

Фото з презентації книги “Мелодії чотирьох сезонів” в Університеті іноземних мов м.Далянь, 15 червня 2012 р.

Л.М. Скирда в м. Далянь Інтер’єр готелю „Фурама” На центральній площі м. Далянь Готель „Фурума” Людмила Скирда Автографи студентам від видатної української поетеси Зі студентами та викладачами славістики Студенти читають вірші Людмили Скирди Зустріч студентів з відомою українською поетесою Людмилою Скирдою З ректором та проректором Університету іноземних мов м. Далянь Інтер’єр Університету іноземних мов м. Далянь На березі Жовтого моря Біля входу до мерії м. Далянь З Віце-мером м. Далянь Чжу Ченцин та Ректором Університету іноземних мов м. Далянь Сунь Юйхуа

[/accordion-item] [/accordion]

завантаження
×